مد ها

از Europa Universalis 4 Wiki
پرش به ناوبری پرش به جستجو
این صفحه نسخهٔ ترجمه‌شدهٔ صفحهٔ Mods است و ترجمهٔ آن ٪۹۲ کامل شده‌است.
برای اموزش ساخت مد به صفحه مدینگ مراجعه کنید

هدف مد ها (واژه اختصاری برای مدیفیکیشن) ایجاد تغییر و بهتر کردن بازی هست. تغییرات این مد ها می تواند از کوچک به بزرگ باشد و در کل محدودیتی در مد سازی وجود ندارد.

نصب

مد ها به چندین روش قابل دانلود هستند، روش اول مد هایی هستند که از سایت های مختلف (مانند استراتژیک کلاب) و یا انجمن ها (مانند فروم فروم استراتژیک کلاب) قابل دریافت هستند که در این روش نصب مد ها هم دستی خواهد بود، روش دوم هم مد هایی هستند که از استیم ورکشاپ دریافت می شوند و تمام مراحل نصب به طور خودکار انجام می شود.

پوشه مد ها جهت نصب در سیستم عامل های مختلف:

  • Windows: ~\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod
  • GNU/Linux: ~/.local/share/Paradox Interactive/Europa Universalis IV/mod
  • Mac: ~/Documents/Paradox Interactive/Europa Universalis IV/mod

هرگز مودها را در دایرکتوری Steam نصب نکنید (مانند: C: \ Files Program (x86) \ Steam \ SteamApps \ معمول \ Europa Universalis IV \ mod) ، چرا که مد ها در این پوشه درست کار نخواهند کرد.

در توضیحات مد همیشه ورژن آن را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که با ورژن بازی شما مطابقت دارد، چرا که اگر ورژن مد قدیمی تر از ورژن بازی باشد مشکلاتی ایجاد خواهد کرد. در صورتی که برای اجرای مد نیاز دارید که ورژن بازی را قدیمی کنید می توانید از تب Steam Beta استفاده کنید و به [Special:MyLanguage/Patches|ورژن] قبل برگردید ( مخصوص دارندگان نسخه استیم )

در صورتی که قصد دارید مد را دستی نصب کنید، مراحل معمولاً به شرح زیر است:

  1. قبل از هر چیز حتما پوشه مد خودتون رو پاکسازی کنید، این مرحله بسیار مهم است چرا که ممکن است هنگام انتقال مد و یا اجرای آن به مشکلاتی برخورد کنید که دلیل آن می تواند بخاطر مد های اضافی و قدیمی درون پوشه مد شما باشد.
  2. حافظه نهان gfx خود ( در صورت وجود ) به آدرس "~\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\<mod_name>\gfx" پاک کنید.
  3. مد را استخراج کنید، در پوشه مد شما باید علاوه بر خود مد، یک فایل با پسوند .mod وجود داشته باشد، این فایل بسیار مهم است و در اصل فایل اجرایی مد شما است.
  4. بازی را باز کنید و در لانچر بخش مد، مد مورد نظر خودتان را انتخاب و فعال کنید ( توجه کنید که ممکن است نام مد در لانچر با نامی که فایل .mod شما داشت تفاوت داشته باشد )
  5. لذت ببرید!

لیست مد ها

به زودی

اموزش مد ها

به زودی

همچنین ببینید